Za organizację Festiwalu Rezonanse odpowiada zespół Fundacji inCanto, która działa w Krakowie od 2017 roku. Główną przestrzenią działalności naszej Fundacji jest muzyka – szczególnie dawna i współczesna muzyka sakralna. Interesuje nas poszukiwanie i stwarzanie warunków doświadczania sacrum w sztuce.

Wspólnym mianownikiem, którego niestrudzenie chcemy poszukiwać w naszych projektach, jest definicja piękna, które – jak wierzymy – jest wartością obiektywną, stopniowalną i możliwą do rozumowego rozpoznania. W doświadczaniu piękna najbardziej interesuje nas fenomen zachwytu jako emocjonalnego poruszenia, mającego potencjał wywołania trwałej przemiany wewnętrznej.
Sama nazwa Fundacji (incanto – zachwyt, oczarowanie, canto – śpiew), odnosi się do tego mechanizmu, a jego konkretnym tworzywem jest dla nas muzyka.

Jak realizujemy swoją misję?

Naszą pasją jest muzyczna spuścizna europejskiego chrześcijaństwa – chcemy ją upowszechniać, a często nawet wydobywać z niebytu, poprzez koncerty, nagrania, publikacje i działalność edukacyjną.

Jako ludzie wierzący, dostrzegamy w tych działaniach wyraz naszej odpowiedzialności za Kościół, jednak swoje projekty adresujemy nie tylko do jego członków, ale do wszystkich, którym bliska jest troska o sztukę wysoką i którzy dostrzegają jej istotną rolę w życiu człowieka. Ważnym wyznacznikiem formuły organizowanych przez nas wydarzeń jest chrześcijańska Tradycja Zachodu i Wschodu – rozumiana jako zbiór prawd wiary, rytuałów oraz materialne dziedzictwo sztuki sakralnej. Staramy się o niej opowiadać w sposób kompetentny i krytyczny, postrzegając ją jako przestrzeń domagającą się nieustannego ożywiania i ponownego odczytywania.

Nasze najważniejsze projekty oprócz Rezonansów

Zespół organizacyjny Festiwalu Rezonanse

Łukasz Serwiński

DYREKTOR ARTYSTYCZNY

odpowiada za realizację i kwestie programowe Festiwalu Rezonanse, a także odbywającego się od 2018 r. w Krakowie festiwalu Musica Divina. Doświadczenie zdobywał w Krakowskim Biurze Festiwalowym i Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny (był dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą Festiwalu Muzyki Niezwykłej, a także koordynatorem Warsztatów Muzyki Niezwykłej), a przede wszystkim w długoletnich relacjach z wieloma artystami, muzykami i organizatorami życia kulturalnego z całej Europy.

Marta Serwińska

DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY

kierownik projektów związanych z kulturą, nowymi technologiami oraz mediami. Współorganizowała Festiwal i Warsztaty Muzyki Niezwykłej, odpowiadając m.in. za przygotowanie wniosków o dofinansowanie do instytucji publicznych. Przy Festiwalu Rezonanse odpowiada m.in. za sprawy administracyjno-rachunkowe.

Justyna Stolarska

KOORDYNATOR FESTIWALU

certyfikowany project menager w metodyce Prince2 oraz absolwentka studiów podyplomowych public relations na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z Fundacją inCanto związana od 2020 roku, gdzie zajmuje się kontaktem z Darczyńcami, a także promocją. Przy Festiwalu odpowiada za szeroko pojętą organizację i logistykę wydarzenia, a także produkcję koncertów.

Krzysztof Piotrowski

KOORDYNATOR PRACY WOLONTARIUSZY

zawodowo zajmuje się szeroko pojętym przetwarzaniem dużych zbiorów danych. Chórzysta-amator, związany początkowo z Chórem Kolegiaty pw. Bożego Ciała w Bieczu, a obecnie z Chórem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Zainteresował się muzyką dawną dzięki festiwalowi, który w ostatnich latach gości w Bieczu, jego rodzinnym mieście. To zamiłowanie udało się przekuć w skuteczną współpracę z Fundacją inCanto, dotyczącą festiwalu Musica Divina, przy którym jest obecny od pierwszej edycji.

Agnieszka Kosecka-Wierzejska

OPIEKUN STRONY INTERNETOWEJ

zainteresowana jest głównie sakralną muzyką wokalną od chorału i pieśni tradycyjnej po polifonię chóralną. Przez lata współpracowała z Fundacją Dominikański Ośrodek Liturgiczny, angażując się głównie w projekty muzyczne, przede wszystkim w organizację Warsztatów Muzyki Niezwykłej od ich pierwszej edycji. Współtworzyła również pierwszą edycję Festiwalu Muzyki Niezwykłej. Przy Festiwalu Rezonanse odpowiedzialna za projekt i obsługę strony internetowej.