Festiwal Rezonanse

– muzyka dawna w perłach drewnianej architektury Podkarpacia

Festiwal Rezonanse

– muzyka dawna w perłach drewnianej architektury Podkarpacia

Festiwal Rezonanse odbywa się na Podkarpaciu od 2021 roku. Łączy w sobie dwa wymiary piękna: dawną muzykę sakralną oraz świątynie leżące na Szlaku Architektury Drewnianej. Rezonanse to nie tylko wyjątkowe koncerty, ale także okazja do spotkania i czerpania garściami z bogactwa regionu.

Trzecią odsłonę Festiwalu planujemy zorganizować między 13 a 15 października.

Co sprawia, że Festiwal Rezonanse jest wyjątkowy?

Niezwykłe miejsca

Rezonanse organizujemy, by zwrócić uwagę na szczególne piękno unikatowych drewnianych kościołów i cerkwi Podkarpacia. To świątynie znajdujące się zazwyczaj na uboczu, rzadko odwiedzane lub zamknięte na co dzień.

Organizując w nich koncerty, choć na chwilę napełniamy je życiem i stosowną treścią.

Unikatowa formuła

Podkarpacki Szlak Architektury Drewnianej to wyjątkowo bogate dziedzictwo naszej kultury – obejmuje ponad 100 obiektów sakralnych. Błędem byłoby zatrzymać się tylko w kilku punktach, dlatego nadaliśmy Festiwalowi wędrowny charakter.

Za każdym razem odwiedzamy nowe świątynie, by wspólnie z publicznością oraz lokalnymi społecznościami cieszyć się pięknem muzyki i architektury.

Dostępność

Uczestnictwo we wszystkich głównych wydarzeniach Rezonansów jest całkowicie bezpłatne.

Dbamy, aby z oferty Festiwalu mogli skorzystać mieszkańcy miejscowości, w których gościmy, dlatego przygotowujemy plakaty, ogłoszenia i zapraszamy lokalne samorządy, parafie i instytucje do promocji wydarzenia.

Promocja regionu

Festiwal Rezonanse przyciąga miłośników muzyki sakralnej z całej Polski, którzy zyskują szansę, by spędzić weekend w miejscu bogatym w zabytki architektury oraz niezwykle atrakcyjnym przyrodniczo i kulturowo.

Rezonansom towarzyszą estetyczne materiały promocyjne, zapowiedzi i relacje filmowe, tworzymy bogatą dokumentację fotograficzną oraz rozbudowaną stronę internetową.

A jak to wszystko wygląda w praktyce?

Relacja wideo z Festiwalu Rezonanse 2022

Rezonanse to nie tylko muzyka

Uczestnikom Festiwalu proponujemy udział w zwiedzaniu drewnianych zabytków z wykwalifikowanym przewodnikiem czy spotkaniach z artystami. Dla amatorów aktywności na świeżym powietrzu organizowaliśmy także wycieczki rowerowe i degustacje w lokalnych winnicach. Wszystko po to, by jeszcze lepiej wykorzystać festiwalowy czas i poznać wyjątkowy region Podkarpacia.

Mapa festiwalowych podróży

Dotychczas odwiedziliśmy:

Haczów

Blizne

Czerteż

Tyrawę Solną

Bystre

Wkrótce odwiedzimy:

Binarową

Kotań

Krempną

Owczary

Dlaczego warto się zaangażować?

Aby Festiwal mógł się odbyć, kluczowe jest zaangażowanie finansowe osób prywatnych i instytucji. Jak dotąd, Rezonanse realizowaliśmy tylko dzięki środkom pozyskanym z grantów publicznych i fundacji korporacyjnych, a także darczyńców indywidualnych oraz Mecenasów.

Teraz, w trzecim roku istniania Festiwalu, do wsparcia i współtworzenia tego wartościowego projektu chcemy zaprosić także świat biznesu.

Łączne koszty projektu przy obecnym poziomie cen i inflacji szacujemy na ok. 180 000 zł.

Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej idei i dołączenia do grona Mecenasów Festiwalu Rezonanse!

Największą korzyścią płynącą ze wsparcia Festiwalu jest poczucie realnego wpływu na rzeczywistość – dołożenie cegiełki do społecznej zmiany i do wytyczania nowej ścieżki działania, współtworzenie nieporównywalnie lepszych warunków rozwoju kultury muzycznej w Polsce!

W jaki sposób możemy się odwdzięczyć naszym Mecenasom?

Wszystkim wspierającym chcemy podziękować w wymierny i indywidualny sposób, dlatego proponujemy następujące formy współpracy:

Korzyści wizerunkowe

W zależności od kwoty wsparcia proponujemy nadanie tytułu Partnera, Partnera Strategicznego, Mecenasa lub Mecenasa Głównego,
a także:
Umieszczenie logotypów na wszystkich materiałach drukowanych i na stronach internetowych związanych z Festiwalem
oraz:
Podziękowanie wygłoszone przed każdym z koncertów oraz zamieszczenie podziękowań w newsletterze Fundacji inCanto i w mediach społecznościowych.

Budowanie relacji

Ekskluzywne materiały audio i wideo z Festiwalu przygotowane w odpowiedzi na konkretne potrzeby
a także:
Imienne zaproszenia na Festiwal (rezerwacja honorowych miejsc)
oraz:
Inne formy współpracy ustalone indywidualnie.

Doborowe towarzystwo

Poniżej przedstawiamy naszych najważniejszych Partnerów, z którymi współpracowaliśmy przez ostatnie lata:

Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania

Justyna Stolarska

specjalistka ds. fundraisingu

tel. 501 303 089
j.poprawska@fundacjaincanto.pl