Przydatne informacje

Kiedy przyjechać?

Cerkiew św. św. Kosmy i Damiana w Krempnej, czyli miejsce inauguracyjnego koncertu, leży w samym sercu Beskidu Niskiego i Magurskiego Parku Narodowego. Najlepiej przyjechać na tyle wcześnie, aby nacieszyć się pięknem jesiennych pejzaży jeszcze za dnia. Dla wielu z Was będzie to oznaczało wzięcie wolnego w pracy, ale gwarantujemy, że warto!

Jak się ubrać?

Rezonanse są tak naprawdę wyprawą w teren, a jesienne wieczory na otwartych przestrzeniach Podkarpacia bywają już chłodne. Wnętrza drewnianych kościołów także mają swój specyficzny mikroklimat i stałą, raczej niską temperaturę. Z tego powodu radzimy zabrać ciepłą odzież i nie dać się zwieść optymistycznym prognozom temperatury w ciągu dnia. Choć piękną pogodę zamawiamy od dawna, lepiej nie kusić losu i zapakować do plecaka wodoodporną odzież – pelerynę, kurtkę i pełne buty.

Gdzie przenocować?

Biorąc pod uwagę miejsca koncertów, najwygodniejszymi większymi miastami, w których można znaleźć nocleg, są Gorlice lub Jasło. Ciekawą propozycją jest też nocleg w zabytkowym Bieczu. Tereny te oferują też wiele amatorom ciszy i pięknych widoków, wokół wspomnianych ośrodków znajdziecie wiele propozycji agroturystycznych lub domków na wynajem.

Nie mam własnego transportu. Jak mogę dojechać?

Nie da się ukryć, że samochód jest niezbędny, żeby wygodnie dotrzeć na koncerty festiwalowe. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mają auto, a wysokie koszty paliwa mogą stanowić poważny problem. W związku z tym stworzyliśmy specjalną grupę na Facebooku, która pomoże Wam umówić się na wspólną podróż. Zachęcamy do zgłaszania w niej zapotrzebowania na wspólny przejazd oraz propozycji użyczenia wolnych miejsc w samochodzie.

dołączam do grupy na FB

Lokalizacja wydarzeń

Tegoroczna odsłona Festiwalu Rezonanse odbędzie się na pograniczu dwóch województw: podkarpackiego i małopolskiego.

Wydarzenia festiwalowe ulokowaliśmy w przepięknych świątyniach drewnianych:

w Binarowej

w Owczarach

w Krempnej i w Kotani

dawna grekokatolicka cerkiew pw. śś. kosmy i damiana

KREMPNA 132,
38-232 KREMPNA

cerkiew pw. śś. kosmy i damiana

KOTAŃ 26A
38-232 KOTAŃ

cerkiew Opieki Matki Bożej

OWCZARY-MAŁASTÓW,
38-307 SĘKOWA

kościół św. michała archanioła w binarowej

BINAROWA 409,
38-340 BINAROWA

Brakuje odpowiedzi na Twoje pytanie?
Zadaj je nam! 

Więcej przydatnych informacji
o Festiwalu Rezonanse chętnie udzieli:

Justyna Stolarska

koordynator festiwalu

tel. 501 303 089
j.poprawska@fundacjaincanto.pl